Rehabilitační molitanové míčky - nejvyšší možný účinek míčkové facilitace zaručuje originalita molitanových míčků. Vyrábí je přímo objevitelka metody Zdena Jebavá z osvědčeného molitanového materiálu…
Rehabilitační molitanové míčky
Popis produktu
Rehabilitační molitanové míčky - nejvyšší možný účinek míčkové facilitace zaručuje originalita molitanových míčků. Vyrábí je přímo objevitelka metody Zdena Jebavá z osvědčeného molitanového materiálu.
Jaké hlavní výhody najdete:
- na provedení absolutně nenáročná metoda,
- míčkovat můžeme všechny od těch nejmenších po nejstarší pacienty,
- při problematice dýchání nejen u dětí uvolníme dýchací svaly a zjednodušíme provádění nádechu i výdech.
Zdravotníci denně bojují proti zákeřným nemocem, zapojte se do bitvy i vy. Míčkování může snadno ulevit vám i vašim blízkým. Původně pomáhalo především při astmatu, chronických obtížích dýchacího aparátu, cystických fibrózách a dalších onemocněních dýchacího aparátu. Nyní známe i další léčebné účinky. Například zrychlování hojení, snižování otoků, úleva unaveným očím, řešení bolesti zad a jiné.
Kouzlo míčkování
Kouzlo míčkování spočívá v aktivaci hlubších tělních struktur přes povrch těla. Stlačováním a uvolňováním kůže míčkem působíme například přes mízní a reflexní cesty i na hluboko uložené orgány a svaly. Ve výsledku můžeme pozitivně ovlivnit držení těla, snížit napětí svalů a zlepšit tak kvalitu dýchání. Reakcí na zvýšení prokrvení bude zrychlení procesu hojení a regenerace tkáně. Jednoduchý princip si oblíbili i přední lékaři a zdravotníci nejen v rehabilitačních zařízeních.
Kdy míčkovat:
- řešení problému spojených se zády,
- zlepšení stavu zjizvené tkáně po operacích,
- obtíže při dýchání,
- bolesti hlavy včetně migrén,
- odstranění tenze ve svalech,
- dermatology doporučovaný efekt na vypínání kůže obličeje.
Velikosti míčků:
- Ø 10 mm,
- Ø 20 mm,
- Ø 40 mm,
- Ø 50 mm,
- Ø 70 mm,
- Ø 90 mm.
Instrukce k provedení
Nejprve si vyberte odpovídající rozměr antistresového míčku. Menší pro malé pacienty a méně rozlehlé plochy, naopak větší pro rozsáhlejší oblasti kůže. Zbývá už jen volba metody. Na výběr máte ze tření a koulení. Tření probíhá tak, že míček uchopíme a táhneme po kůži pacienta bez otáčení. Při koulení se míček naopak otáčí „kutálí“. Více se dozvíte například u fyzioterapeutů v rehabilitačních zařízeních, lékařů nebo brožurce Zdeny Jebavé „Míčkujeme pro zdraví“.
Odkaz na brožuru najdete zde: https://www.svetfyzioterapie.cz/sfshop/mickujeme-pro-zdravi-701441.