Podvrtnutí (distorze) kotníku je velmi častým poraněním, se kterým se můžeme setkat v rámci mnoha aktivit, či sportů. Z výzkumů vyplývá, že tento typ poranění má poměrně velkou recidivu (obnovení poranění). Právě opakované podvrtnutí kotníku může přispět k rozvoji tzv. chronické nestability kotníku.
Podvrtnutí kotníku doprovází:
- bolest
- otok
- zhoršená funkce kloubu
- socioekonomické náklady
V rámci tohoto workshopu se zaměříme na management tohoto poranění od prvního dne (akutní fáze), prevenci recidivy, až po práci s chronickou nestabilitou kotníku. Všechny tyto informace vychází z nejnovějších výzkumů, doplněných o naše zkušenosti z praxe, pro co možná nejkvalitnějí práci s pacientem. Přístup k pacientovi se díky neustálému výzkumu stále vyvíjí. Dnes například již opouštíme dlouhodobé ledování, RTG a úplný klid poraněného kotníku. Ve workshopu diskutujeme opouštění starších přístupů směrem k těm novějším, pro zkvalitnění péče.
Celý workshop je natočen při live vysílání a je tedy doplněn i o dotazy účastníků a následně i ještě kvalitněji zpracovaná videa s praktickými ukázkami a další materiály.